Get a site

پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: تاثیر پارامترهای مختلف دوخت بر رفتار دوخت

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : تاثیر پارامترهای مختلف دوخت بر رفتار دوخت

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی

عنوان:

تاثیر پارامترهای مختلف دوخت بر رفتار دوخت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده
صنعت پوشاک به دلیل نیاز مصرف کنندگان به محصولات متنوع، باید محصولات با کیفیت بالا تولید کند که در نتیجه نیاز به دوختی با ظاهر زیبا و باکیفیت است.
پدیده کیس خوردگی به دلیل عدم تنظیم مناسب بین پارامترهای دوخت و ویژگی های پارچه مورد نظر ایجاد می شود. تحقیقات زیادی جهت رفع و بهبود کیس خوردگی انجام شده است. از جمله مهمترین پارامترهای تاثیرگذار بر روی کیس خوردگی پارچه های تاری پودی می توان به نوع بخیه و تراکم پارچه و نمره سوزن و نمره نخ و… اشاره نمود.
تراکم پارچه و نمره سوزن و نمره نخ و نوع بخیه به عنوان مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی کیس خوردگی مشخص شده است. بخیه زنجیری نخ سه بار در پارچه می باشد. بخیه ساده نیز به دلیل قرارگیری نخ چهار بار در پارچه باعث جابجایی بیشتر تاروپود و افزایش کیس خوردگی می گردد. با ضخیم شدن نخ و افزایش نمره سوزن کیس خوردگی بیشتر می گردد.
مقدمه
تحقیقات انجام شده در زمینه کیس خوردن نشان داده که این حالت، زمانی روی دوخت ظاهر می شود که عمل تغذیه پارچه برای دوخت و یا تنش نخ ورودی، دنده کار پیش بر چرخ، زاویه پایه فشارنده، میزان فشار پایه، نمره سوزن و یا نمره نخ متناسب نباشد.
متناسب بودن هرکدام از پارامترهای ذکر شده با پارچه مصرفی تاثیر زیادی در ظاهر بخیه و کیفیت آن دارد. به همین دلیل در اغلب مراکز تولید این میزان کیس در ابتدا مورد بررسی قرار می گیرد.
فصل اول
کلیات
1- کیس خوردگی
1-1- تحقیقات انجام شده در زمینه کیس خوردگی
کیس خوردن در دو مرحله ایجاد می شود. ابتدا زمانی که پارچه از زیر چرخ دوخت خارج می شود و سپس بعد از شستشو ایجاد می شود. تحقیقات انجام شده نشان داده است که چنانچه تنظیمات دستگاه متعادل نباشد، این اثرات به طور واضح تری دیده می شود.
1-1-1- ارتباط کیس خوردگی درز با خصوصیات پارچه با استفاده از شبکه عصبی
کیس خوردگی درز یکی از مهمترین مشکلات معمول در تولید پوشاک است و از سال های قبل مطالعات زیادی در زمینه دلایل به وجود آمدن کیس خوردگی، اندازه گیری آن و راهکارهایی برای جلوگیری از به وجود آمدن آن انجام شده است. در سال های اخیر با گسترش تولید لباس های سبک، کیس خوردگی درز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.
تحقیقات بسیاری در زمینه پیش بینی کیس خوردگی درز با توجه به خصوصیات پارچه انجام شده است که در نهایت تجهیزاتی برای بررسی شکل ظاهری درز ساخته شد. اخیراً اندازه سختی خمشی، ضخامت و وزن به عنوان سه خصوصیت مهم تاثیرگذار بر کیس خوردگی پارچه های تاری پودی ذکر شده است. اندازه گیری این مقادیر توسط اندازه گیری مدول با کمک دستگاه KESF به راحتی امکان پذیر است. شکل 1-1 اندازه گیری اتوماتیک این خصوصیات را نشان می دهد. به طوری که داده ها مستقیماً وارد کامپیوتر می شود و توسط برنامه نوشته شده مقدار کیس خوردگی تعیین می گردد. خصوصیات پارچه مرتبط با کیس خوردگی ابتدا توسط برنامه امتحان می شود تا معلوم شود کدام یک از خصوصیات با دقت بالاتری کیس خوردگی را پیش بینی می کند. سپس بعد از آموزش دادن شبکه عصبی کیس خوردگی درز پیش بینی می گردد.
تعداد صفحات: 93
قیمت: شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com