Get a site

پایان نامه ارشد رشته نساجی: تهیه و بررسی ساختار و خواص الیاف پلی اتیلن ترفتالات

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : تهیه و بررسی ساختار و خواص الیاف پلی اتیلن ترفتالات تقویت شده با نانو

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

تهیه و بررسی ساختار و خواص الیاف پلی اتیلن ترفتالات تقویت شده با نانو

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده
کار تحقیقاتی حاضر به بررسی ساختار و خواص الیاف تقویت شده با ذرات نانو کلی می پردازد. در این راستا تحقیقات انجام شده بر روی عوامل موثر بر تشکیل ساختار و خواص نمونه های نانو کامپوزیتی PET/Clay که به روش اختلاط در مذاب توسط مخلوط کننده داخلی تهیه شده اند متمرکز گردیده است.
پس از بررسی خواص نانو کامپوزیت ها، نانو کامپوزیت های تهیه شده توسط یک دستگاه ذوب ریسی آزمایشگاهی به لیف تبدیل گشته و سپس خواص مورفولوژیکی و مکانیکی الیاف نانو کامپوزیتی مورد بررسی قرار گرفتند. با مقایسه این خواص با خواص الیاف حاصل از پلیمر پایه PET به بررسی تغییرات حاصله پرداخته شد.
پروژه حاضر مشتمل بر چهار فصل می باشد. فصل اول کلیاتی در معرفی نانو کامپوزیت های پلیمری، اجزای تشکیل دهنده آنها، چگونگی تولید و بررسی خواص به دست آمده می باشد.
فصل دوم به مواد، دستگاه ها و روش های تجربی به کار گرفته شده در این تحقیق اختصاص دارد.
در فصل سوم نتایج کارهای تجربی به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند و بالاخره در فصل چهارم بحث و نتیجه گیری انجام می شود.
امید است که فعالیت تحقیقاتی حاضر بتواند به عنوان زیربنایی مناسب جهت انجام پژوهش های بعدی در رابطه با الیاف نانو کامپوزیتی PET/Clay تهیه شده با روش اختلاط در مذاب باشد.
مقدمه
در نیم قرن اخیر تعداد قابل توجهی از پلیمرها با ساختار متفاوت برای کاربردهای مختلف تولید و مورد مصرف قرار گرفته اند. با این حال پیشرفت سریع تکنولوژی در زمینه های گوناگون موارد کاربردی فراوانی را به وجود آورده است به طوری که نیاز روزافزونی به ارتقا خواص پلیمرها وجود دارد.
موفقیت چشمگیر استفاده از نانو ذرات در ماتریس های پلیمری جهت ارتقا خواص مواد پلیمری برای کاربردهای مختلف و دستیابی به فن آوری های تولید نانو کامپوزیت های پیشرفته و شناخت ویژگی های رئولوژیکی و خواص فیزیکی – مکانیکی استثنایی آنها در سال های اخیر توجه بسیاری از محققین را به خود جلب کرده است.
پلی اتیلن ترفتالات (PET) که پرمصرف ترین لیف حال حاضر می باشد دارای خصوصیات بالقوه ای است که هر روز آن را بیش از پیش در کانون توجه قرار می دهد و با ورود آن به دنیای نانو افق های جدیدی از کاربردها را می توان برای آن متصور شد.
یکی از مهمترین جنبه های مطالعاتی در رابطه با تولید نانو کامپوزیت های پلیمری پخش یکنواخت نانو ذرات به واسطه سازگاری بین نانو ذرات مورد استفاده با ماتریس پلیمری می باشد. رفتار رئولوژیکی، فرایند پذیری، خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات تولید شده به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر پخش یکنواخت نانو ذرات قرار دارند.
لازمه باز شدن صفحات کلی و پخش یکنواخت آنها در ماتریس پلیمری، ورود زنجیره های پلیمری به واسطه اصلاح سطوح نانو کلی با سازگار کردن این سطوح با زنجیره های پلیمری ماتریس می باشد.
اصلاح سطوح کلی توسط مواد اصلاح کننده که معمولا از خانواده اسیدهای چرب می باشند باعث می گردد تا نه فقط فاصله بین صفحات افزایش یابد بلکه از طریق افزایش سازگاری با پلیمرها سرعت و شدت نفوذ در فرایند باز کردن صفحات (Intercalated) افزایش یابد.
با این حال اصلاح سطوح کلی برای انجام فرایند جداسازی صفحات کلی کافی نمی باشد و در بیشتر موارد لازم است تا از مواد سازگار کننده استفاده گردد.
تعداد صفحه : 137
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com