Warning: Use of undefined constant title - assumed 'title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /membri/khodam/wp-content/plugins/sar_RayanSaz/index.php on line 34
پایان نامه ارشد رشته اقتصاد: یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری – مقالات و پایان نامه های کارشناسی ارشد

پایان نامه ارشد رشته اقتصاد: یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته سیستم های اقتصادی : یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
چکیده :
با بزرگ شدن و پیچیده شدن جوامع شهری در قرن حاضر، لزوم برنامه ریزی برای تحولات آتی آنها احساس گردید. برنامه ریزیهای اولیه بیشتر بر پایه درک شهودی از تحولات این جوامع و محاسبات سرانگشتی برنامه ریزان استوار بود. با پیدایش کامپیوتر و نیز استفاده از رویکرد سیستمی تحول عمیقی در برنامه ریزی شهری به وجود امد. از دیدگاه نگرش سیستمی، شهر یک سیستم باز محسوب می شود که با محیط اطراف خود دارای تعامل است و خود دارای زیر سیستم های مختلفی همچون اشتغال، مسکن، جمعیت، حمل ونقل، آموزش  و … است که دارای کنش متقابل بر روی یکدیگرند. یکی از دستاوردهای نظریه عمومی سیستم ها، ابداع روش شبیه سازی  مدل سازی به منظور مطالعه و مداخله در سیستم هاست.
با توج به پیچیده بودن سیستم های شهری که در آن تمام انواع حرکات و ارتباطاات (مکانیکی، زیستی و اجتماعی) در هم آمیخته است، مدل سازی کامل برای کل سیستم های شهری در عمل چندان موفق نبوده است. مدل سازی در بخشی از موضوعات و زیر سیستم های  شهری که بیشتر با مقادیر و روابط کمی سر و کار دارند از کارآیی بیشتری برخوردار است. از این نظر عرصه های مهم مدل سازی و پیش بینی در برنامه ریزی شهری عبارتند از جمعیت ، مسمن ، اشتغال ، مراکز خرید، حمل و نقل، تفریح و مانند آن.
در کشور ما تاکنون بر اساس رویکرد سیستمی برنامه ریزی برای شهر های بزرگ صورت نپذیرفته است و جای خالی این مهم همواره احساس گردیده است. مشکلات امروزی شهر های بزرگ کشور همانند تهران ناشی از رشد بی رویه و بدون برنامه شهر های می باشد. در این پایان نامه تلاش بر ساخت مدلی بوده است که درعین سادگی و قابل فهم بودن، روابط مهم سیستم های شهری را نیز در نظر گرفته باشد و از ساده سازی های غیر لازم و مخرب در ان اجتناب شده باشد. این مدل سازی با استفاده از نرم افزار ithink که ویژه مدل سازی سیستم های دینامیکی است انجام پذیرفته است. طبق این مدل، یک سیستم شهری از ریر سیست مهای جمعیت ، مسکن ، حمل و نقل ، انتخاب محل سکونت ، اموزش و اشتغال تشکیل گردیده است.  در فصول مختلف پایان نامه به توضیح جزئیات این زیر یستم ها و روابط بین آن ها پرداخته می شود.
(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
متن کامل را می توانید دانلود نمائید
چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)
ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه
 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند
موجود است

تعداد صفحه : 148

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       parsavahedi.t@gmail.com