Get a site

پایان نامه(سمینار) کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: شبکه های رادیو ترانک TRTRA

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : شبکه های رادیو ترانک TRTRA

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

شبكه های رادیو ترانك TRTRA

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده
در قدیم برای سیستم های بی سیم یك كانال فركانسی تعیین می شد بطوریكه اگر پیامی از مبدأ ارسال می گشت به تمامی بی سیم های روی آن فركانس فرستاده می شد و آنها می توانستند پیام ارسالی را دریافت نمایند. در سیستمهای ترانك امروزی یك واحد هوشمند مركزی كار كنترل فركانسی را بر عهده دارد یعنی تخصیص خودكار و دینامیك تعداد كمی كانال به تعداد زیادی كاربر، كه مشابه تلفن های امروزی است صورت می پذیرد.
یكی از مزایای این روش استفاده بهینه از پهنای باند است این به آن دلیل است كه اولاً همه كاربران به صورت اشتراكی از همه كانال ها استفاده می كنند و دوم آنكه اگر در خواستی برای مكالمه وجود داشته باشد هیچ كانالی بدون استفاده نیست. مزیت دیگر خصوصی ماندن مكالمات است چون یك كانال به صورت تصادفی به مكالمه اختصاص داده می شود شنود آن، كار ساده ای نیست از مزیتهای مهم این سیستم می توان به قابلیت اعتماد آن اشاره كرد یعنی اگر كانالی دچار اشكال شود مثلاً یك Repeater از كار بیفتد تمام مكالمات آن كانال از بین نمی رود بلكه بدلیل تخصیص دینامیك كانالها در صورت خرابی در یك كانال، از كانال های دیگر استفاده می شود. دو استاندارد برای این سیستم موجود است. استاندارد آنالوگ MPT1327 كه قدیمی تر، و استاندارد دیجیتال Tetra كه نسبتاً دیجیتال است. در این نوشتار سعی شده تا ضمن تعریف دو استاندارد، Tetra بصورتی اجمالی بررسی گردد.
مقدمه
ترانك (Trunk) كانالی كه یك یا دو طرفه است كه به منظور تامین شریانی مشترك بین ادوات سوئیچینگ قرار داده می شود. سیستم رادیویی ترانك شده (Trunked) سبك علمكردی است كه در آن تعدادی جفت كانال فركانس رادیویی به ایستگاه های پایه ثابت و واحدهای سیار جهت استفاده به عنوان یك گروه ترانك، اختصاص می یابند سیستم های سیار زمینی متعارف نیز روی یك یا چند كانال فركانس رادیویی عمل می كنند ولی به صورت یك گروه ترانك شده بكار برده نمی شوند بطور كلی سیستم های متعارف به شیوه دستی بین كانالها سوئیچ می شوند ولی در سیستم های ترانك شده این عمل به صورت خودكار صورت می گیرد برای سازمانهایی كه مخابرات سریع (به مفهوم دیگر آنی) موثر و اختصاصی، بخش عمده ای از فعالیت های روزمره آنها محسوب می شود سیستم رادیویی دو طرفه ترانك شده، پوشش، كارآیی فركانس، امنیت و انعطاف پذیری مورد نیاز را تامین می نماید.
عملیات ترانكینگ به تعداد زیادی كاربر این اجازه را می دهد تا تعداد نسبتاً كمی مسیر مخابراتی (یا ترانك ها) را به صورت اشتراكی مورد استفاده قرار دهند كاربرد اشتراكی مسیرها به صورت خودكار و توسط رایانه مدیریت می گردد. گزینش كانال و سایر تصمیم گیری هایی كه به طور معمول توسط كاربران سیستم انجام می شوند به وسیله یك كنترل كننده مركزی (سوئیچ
مبتنی بر كامپیوتر) هدایت می گردد. بدین ترتیب دقیقاً مشابه یك تلفن عادی تنها كافی است كه كاربر رادیو را برداشته و صحبت كند تخصیص كانال نیز به صورت خودكار انجام می پذیرد.
سیستم رادیو ترانك، علاوه بر ایجاد یك سیستم مخابراتی رادیویی متحرك، قابلیتهای جدیدی را در اختیار كاربران قرار می دهد اگر یك سیستم رادیو ترانك با سیستم تلفن خودكار موبایل (MATS) مقایسه شود، اختلافات زیر قابل مشاهده خواهند بود.
الف – ارتباط در ساده ترین حالت، با فشردن یك دگمه برقرار می گردد.
ب – ارتباط سلولها در زمان های بسیار كوتاه (حداقل 1/5 تا 3/5 ثانیه) برقرار می شود.
ج – یك خط ارسال كننده قادر است مستقیماً مانند یك ایستگاه كنترل اصلی عمل نماید.
د – ایستگاه های موبایل در حالت یك طرفه كار می كنند در حالی كه ایستگاه های اصلی رادیویی در حالت دو طرفه انجام وظیفه می نمایند.
افزودن بر نكات فوق یك مشخصه اصلی سیستم رادیو ترانك، انتقال اطلاعات (Data) علاوه بر انتقالات رادیویی مانند اطلاعات موقعیت یا پیام های متنی (Text) می باشد.
ملزومات طرحی سیستم و پیش بینی فرآیند انتشار رادیویی جهت سیستم های سیار زمینی متعارف و ترانك شده مشابهند از آن رو كه هر دو معمولاً از ایستگاه های پایه منفرد استفاده نموده و به حداكثر برد ارتباطی عملی نیازمندند بنابراین نخست مروری بر مبانی شبكه های عام سلولی می نمائیم.
تعداد صفحه : 55
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com