Get a site

سمینار کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر- صنایع پلیمر: مقایسه روش های سنتی و جدید برای افزایش خواص مکانیکی NR/BR

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی پلیمر -صنایع پلیمر

مقایسه روش های سنتی و جدید برای افزایش خواص مکانیکی NR/BR

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی پلیمر-صنایع پلیمر

عنوان:

مقایسه روش های سنتی و جدید برای افزایش خواص مکانیکی NR/BR

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:

آمیزه نانو کامپوزیت الاستومر بر پایه کائوچوی طبیعی، بوتا دی ان واستایرن بوتادی ان (NR/BR/SBR) در ترکیب درصدهای مختلف نانو خاک رس تهیه شد. اثر ترکیب درصدهای مختلف نانو خاک رس (1،3،5،7،10%)، بر روی خواص مکانیکی و دینامیکی، مورفولوژی و رئولوژیکی مورد مطالعه قرار گرفت. از دستگاه رئومتر جهت بررسی زمان پخت و زمان ایمنی آمیزه و از دستگاه های RPA,TEM,SEM,XRD جهت بررسی مورفلوژی و رئلوژیکی آمیزه های نانو کامپوزیتی استفاده شد. نتایج بدست آمده توسط آزمون رئومتر نشان داد با افزایش درصد ذرات نانوخاک رس زمان پخت و زمان ایمنی آمیزه کاهش پیدا می کند. نتایج بدست آمده از آزمون پراکنش اشعه ایکس (XRD) بیانگر باز شدن لایه های سیلیکاتی از هم و نفوذ زنجیره ها در میان لایه های سیلیکاتی می باشد که با آزمون های SEM و TEM این امر قابل توجیه می باشد. آزمون RPA افزایش مدول الاستیک و ویسکوزیته را با افزایش نانو ذرات خاک رس نشان می دهد. تجزیه گرمایی مکانیکی دینامیکی (DMTA) کاهش ضریب اتلاف را نشان داد. علت این پدیده ها را می توان به سطح تماس بیشتر و برهم کنش بهتر نانو ذرات خاک رس با بستر ماتریس و افزایش دانسیته اتصلات عرضی نسبت داد.

مقدمه:

یکی از مواد نانومتری که کاربردهای تجاری گسترده ای در صنعت لاستیک پیدا کرده است و اکنون شرکت های بزرگ لاستیک سازی به طور گسترده ای از آن در محصولات خود استفاده می کنند. ذرات نانومتری خاک رس است که با افزودن آن به لاستیک خواص آن بطور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند که از جمله می توان به این موارد اشاره کرد: افزایش مقاومت لاستیک در برابر سایش و افزایش استحکام مکانیکی، افزایش مقاومت گرمایی، کاهش قابلیت اشتعال، بهبود بخشیدن اعوجاج گرمایی، استفاده از نانو ذرات خاک رس نیز بر عوامل زیر می تواند تأثیر داشته باشد: افزایش دمای اشتعال لاستیک: تهیه نانو کامپوزیت الاستومرها از جمله SBR مقاوم، به عنوان مواد پایه در لاستیک سبب بهبود برخی خواص از جمله افزایش دمای اشتعال و استحکام مکانیکی بالا می شود و دلیل اصلی آن حذف مقدار زیادی از دوده است. کاهش وزن لاستیک: تهیه و بهینه سازی نانو کامپوزیت الاستومرها با وزن کم از طریق جایگزین کردن این مواد با دوده در لاستیک، امکان حذف درصد قابل توجهی دوده توسط درصد بسیار کم از نانوفیلر وجود دارد. بطوریکه افزودن حدود 3 تا 5 درصد نانوفیلر می تواند استحکام مکانیکی معادل 40 تا 45 درصد دوده را ایجاد کند. بنابراین با افزودن 3 تا 5 درصد نانوفیلر به لاستیک، وزن آن به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. قطعات لاستیکی خودرو: نانوکامپوزیت الاستومرها می تواند به عنوان یک ماده پرمصرف در صنایع ساخت و تولید قطعات خودرو بکار رود. از ویژگی های این مواد، بالا بودن مدول بالا، پایداری ابعاد، وزن کم و مقاومت سایشی بالا می باشد. استفاده از نانو ذرات خاک رس در الاستومرهای SBR,BR,NR که در قسمت های مختلف تایر استفاده می شود، می تواند تغیرات چشمگیری را در خواص آنها ایجاد کند. نسبت وزن تایر به عمر آن: با افزودن میزان مصرف یکی از نانوفیلرها می توان مصرف دوده را پایین آورد. به عبارت دیگر اگر وزن تایر کم شود، عمر لاستیک افزایش می یابد. بنابراین جهت بالابردن عمر لاستیک کافی است با افزودن یک سری مواد نانومتری به لاستیک عمر آن را افزایش داد.

تعداد صفحه : 65
قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com