سمینار کارشناسی ارشد رشته پلیمر:اصلاح خواص بتن با استفاده از افزودنی های پلیمری

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی پلیمر گرایش صنایع پلیمر

اصلاح خواص بتن با استفاده از افزودنی های پلیمری

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی پلیمر گرایش صنایع پلیمر

عنوان:

اصلاح خواص بتن با استفاده از افزودنی های پلیمری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:

استفاده از مواد پلیمری به سرعت در صنایع مختلف از جمله صنعت سیمان در حال گسترش می باشد. کاربرد نوین و موفق، استفاده از این مواد در ساخت بتن های پلیمری است. در این تحقیق تأثیر گذاری مواد پلیمری روی خواص شیمیایی و فیزیکی بتن، مورد بررسی قرار می گیرد. کشور پهناور ایران با داشتن انواع آب و هوا و شرایط اقلیمی مختلف، در جهان به عنوان منطقه ای خاص برای دوام انواع سازه های بتنی مورد نظر می باشد. عدم پایایی و آسیب دیدگی های بتن گاه به هزینه های تعمیراتی کلانی می انجامد. که به مراتب از هزینه های لازم برای یک طراحی خوب و قابل قبول بیشتر است. بعضا این هزینه به قدری زیاد است که تخریب سازه نسبت به تعمیر آن ارجح است. آنچه که مشخص است خلیج فارس از بدترین محیط هایی است که به سلامتی و پایایی بتن ضرر می زند. رطوبت زیاد وجود املاح و نمک های فراوان، حملات سولفاتی، سایش امواج از عوامل اصلی تخریب سازه های بتنی در محیط سواحل جنوبی به شمار می رود سولفات ها در اغلب نقاط دنیا به طور طبیعی در آب و خاک وجود دارند که این سولفات ها باری بتن فوق العاده مضر می باشند. در مناطق جنوبی کشور، خصوصا عسلویه و ماهشهر با توجه به منابع عظیم نفت و گاز استفاده از سازه های حجیم بتنی جهت دکل های حفاری نفت و گاز و اسکله ها و … امری ضروری می باشد و محافظت از بتن در مقابل چنین شرایطی بسیار مهم و کارساز است. از آنجایی که پلمیر به مقدار زیاد در ایران و دیگر کشورها تولید می شود. و به عنوان یک نقطه قوت به شمار می رود. با توجه به تقویت بتن در شرایط مختلف، انتظار می رود با استفاده از مواد پلیمری در بتن به خواص مطلوبی از جمله افزایش مقاوت فشاری، خمشی، مقاومت در مقابل محیط های اسیدی وعوامل محیطی و جوی دست یابیم.

مقدمه:
پیشرفت صنایع ساختمانی با تحقیقات گسترده و مداوم، طراحی مواد جدید و اصلاح یافته، و بکار گیری آنها در ساختن سازه های گوناگون قرین و همراه بوده است. این مواد جدید همواره جنبه های کارآمدتری نسبت به مواد قدیمی دارند. جنبه هایی نظیر استحکام بالاتر، مقاومت بهتر در مقابل عوامل تخریبی و غیره. در حال حاضر پرمصرفت ترین مصالح ساختمانی مورد مصرف، بتن می باشد که قیمت پایین آن، راحتی استفاده و استحکام فشاری مناسب، دلایل اصلی پذیرش عمومی آن است. اما بتن، دارای نقایصی است که از آن جمله می توان به تخریب یخ زدگی و ذوب، تخریب پذیری توسط مواد شیمیایی خورنده و استحکام کششی کم اشاره نمود. لذا به این دلایل تلاش هایی جهت ارتقاء کیفیت و استحکام بتن آغاز گردیده است. در کشورهای صنعتی از جمله ژاپن، آمریکا، روسیه و همچنین اروپا تحقیقات و مطالعات وسیعی انجام شده است. هدف دراز مدت این برنامه های تحقیقاتی بررسی و گسترش مواد مرکب بتنی به عنوان مواد جدید و اصلاح یافته در ساختمان سازی می باشد. در پروژه حاضر با توجه به معایب بتن، جهت رفع معایب بتن به بررسی خواص و معایب بتن پلیمری پرداخته می شود. با توجه به معایب بتن پلیمری، بتن تقویت شده با استفاده از نانو لوله های کربنی مورد ارزیابی قرار می گیرد.
تعداد صفحه :112
قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com