Get a site

سمینار کارشناسی ارشد رشته معدن – اکتشاف:  بهره گیری از روش (Data Envelopment Analysis) دانش سنجش عملکرد، در کارخانه سیمان خزر (لوشان)

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن

با عنوان : بهره گیری از روش (Data Envelopment Analysis) دانش سنجش عملکرد، در کارخانه سیمان خزر (لوشان)

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن –اکتشاف

عنوان :

بهره گیری از روش (Data Envelopment Analysis) دانش سنجش عملکرد، در کارخانه سیمان خزر (لوشان)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:

هدف این سمینار شناخت عوامل دخیل در کیفیت سیمان و استفاده از DEA دانش سنجش عملکرد، در بررسی کیفیت سیمان تولید شده در سیمان خزر (لوشان) است.البته در سمینار موارد مقدماتی این مطالعه انجام می گیرد. تهیه ورودی ها و خروجی ها براساس اهداف مطالعه اولین و مهمترین بخش است. تلاش جهت تدوین ورودی ها و خروجی ها در سمینار همراه است با جمع آوری و تدوین مجموعه های عددی که توسط بخش های مختلف تولید کارخانه سیمان ثبت گردیده است. ورودی ها بیان کننده عوامل کنترل کننده سیمان هستند و خروجی ها کیفیت تعریف شده برای محصول خروجی کارخانه است. هدف دیگر سمینار بازدید از روند تولید، آشنایی ، بخش ها و عوامل تولید است، که به طور همزمان با هدف اول انجام گرفته است، و با بازدید مکرر از کارخانه سیمان خزر (لوشان) میسر گردیده است.

مقدمه:

آیا واحدهای صنعتی یا مورنی با توجه به سرمایه گذاری ها از تمامی ظرفیتشان بهره می برند یا خیر؟

چگونه با تغییر چه مواردی می توان به سطح قابل قبولی از تولید در واحداهای صنعتی با مورنی دست یافت؟این پرسش از جمله مهمترین سوالات مطرح شده در سطوح مختلف مدیریت واحدهای صنعتی و معدنی است.روش موسوم به Data Envelopment Analysis مخفف DEA: یک راه و روش برنامه ریزی خطی Linear Programming مخفف L.P تحقیق در عملیات است که می تواند به سوال بالا با توجه به داده های ورودی به شکل مناسب و رعایت محدودیت های ممکن در شرایط موجود و با توجه به محدودیت ها، الزامات ، قیدها و شرایط موجود در محل اجرای طرح پاسخ بدهد. از عوامل مهم در این روش ریاضی، اطلاع از مشکلات حقیقی و واقعی این واحدهاست، و جستجو برای یافتن مشاهادات واقعی دقیق از فرایند تولید و تجربه و تحلیل آن در شرایط مفروض و در مقایسه با شرایط موجود و واقعی می باشد. در این بررسی علمی علاوه بر بازدید از بخش های مختلف این کارخانه تولیدی از آماده سازی تا تولید سیمان، و سپس انبار و احتمالاً توزیع و پخش محصول نهایی و تبادل نظر با مسئولین بدنبال مشکلات واقعی مدیران بخش های تولید این واحد صنعتی است. همچنین بهره بردن از آمارهای کیفیف و کمی تولید ماه های اخیر این واحد صنعتی نیز از جمله فعالیت های این بررسی  و مشاهدات جهت دستیابی به نتایج واقعی ملموس حاکم بر کارخانه می باشد. پس از جمع آوری مشاهدات و دسته بندی آن ها، مدل ریاضی نحوه عملکرد این کارخانخ صنعتی در مراحل بعدی مورد بررسی و مطالعه قرار خواهد گرفت و این مدل تهیه خواهد شد. پس از اجرای این امر راهکارهای مناسب جهت بهبود وضعیت تولید در کارخانه مورد بررسی ارائه خواهد گردید.

تعداد صفحه :48
قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com