سمینار کارشناسی ارشد رشته برق – الکترونیک :لیزر و تمام نگاری و کاربردهای لیزر

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش الکترونیک

لیزر و تمام نگاری و کاربردهای لیزر

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

لیزر و تمام نگاری و کاربردهای لیزر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:

امروزه لیزر به خاطر کاربردهایش در اغلب علوم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با پیشرفت تکنولوژی روز به روز به کاربردهای این وسیله افزوده می شود بطوری که کمتر بخشی از علوم را می توان پیدا کرد که لیزر در آن کاربردی نداشته باشد.در این سمینار ضمن معرفی لیزر به بررسی مفاهیم و تعاریف اولیه، اصول عملکرد لیزر، خصوصیات باریکه لیزر مشخصات لیزرها انواع لیزرها می پردازیم. نهایتاً به مقایسه لیزرها از لحاظ ایمنی باریکه و توان خروجی خواهیم پرداخت. در ادامه به بررسی کاربردهای لیزر در زمینه های مختلف، اعم از کاربردهای پزشکی ، کاربردهای نظامی، صنعتی، امنیتی، سیستم های نفت و گاز و غیره خواهیم پرداخت. همچنین ضمن معرفی تکنیکی به نام تمام نگاری به بررسی اصول فیزیکی، شرایط ضبط تمام نگاری، روش های بازیابی اطلاعات ذخیره شده با تمام نگاری می پردازیم. در ادامه به کاربردهای این تکنیک در عرصه های مختلف خواهیم پرداخت و نشان می دهیم که با استفاده از این تکنیک پیشرفت های شگرفی در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه پزشکی ذخیره سازی اطلاعات سیستم های امنیتی و غیره صورت گرفته است.

مقدمه:

یکی از مهمترین اکتشافات قرن بیستم لیزر، می باشد که اهمیت آن و کابردهای آن برکسی پوشیده نیست. از زمان اختراع لیزر کاربردهای روز افزونی به طور پیوسته برای این وسیله پیدا شده است به طوری که کمتر بخشی از علوم و تکنولوژی پیدا می شود که در آن لیزر کاربردی نداشته باشد. امورزه لیزر در صنایع نظامی، سیستم های امنیتی، پزشکی، صنایع خوردوسازی، صنایع مخابرات و غیره مورد بهره برداری قرار می گیرد.یکی دیگر از کاربردهای لیزر تمام نگاری است. تمام نگاری تکنیکی است که اجازه می دهد نور پراکنده شده از شی ضبط شده و مجددا تحت شرایط خاصی احیا گردد. در واقع تمام نگاری عکسبرداری سه بعدی از یک جسم و یا یک صحنه را ممکن می سازد. اما قابلیت واقعی این تکنیک پس از اختراع لیزر مشخص گردید. تمام نگاری کاربردهای وسیعی دارد که از آن جمله استفاده در حافظه های نوری، بازیابی دیتا، فرآیند پردازش نوری و غیره می باشد. به طور کلی امروزه لیزرها در مقاصد بسیار متنوعی استفاده می شوند. برای مثال از هدف گیری موشک ها تا نظارت بر آلودگی و حتی حساب کردن اجناس در فروشگاه ها و غیره. بنابراین به دلیل اهمیت فوق العاده لیزر و تمام نگاری در نظر داریم که کاربرهای آن ها را به طور دقیق مورد توجه قرار دهیم.

تعداد صفحه :81

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

Previous Entries پایان نامه ارشد رشته برق قدرت: تعیین ظرفیت های استاتیکی و دینامیکی خطوط انتقال Next Entries پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت : میزان عدم صحت پیش بینی سود شركتها در عرضه اولیه و افزایش سرمایه