سمینار ارشد نساجی تکنولوژی: تاثیر استفاده از الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : تاثیر استفاده از الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در بتن و بررسی خصوصیات بتن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی نساجی – تکنولوژی
عنوان :
تاثیر استفاده از الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در بتن و بررسی خصوصیات بتن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
امروزه با توجه به افزایش ساخت و ساز و همچنین با توجه به اینکه مهمترین و اصلی ترین ماده مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز سیمان ( بتن ) می باشد بنابراین نوع بتن مصرفی و همچنین نحوه تهیه آن بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
تحقیقات زیادی در مورد استفاده از مواد گوناگون بعنوان تقویت کننده در بتن ها صورت گرفته است که از جمله موادی که امروزه بسیار کاربرد دارد استفاده از منسوجات فنی نساجی می باشد.
استفاده از الیاف پلی پروپیلن و پارچه های فضادار در انواع محصولات بتنی و سیمانی به جهت تقویت خواص مکانیکی و دیگر پارامترهای دوام بتن بعنوان یک راه حل مناسب مورد بررسی و مطالعه بسیاری از محققین قرار گرفته است.
در این تحقیق از الیاف پلی پروپیلن با طول ها و درصد وزنی معین و همچنین از پارچه فضادار به اندازه های مختلف و معین برای مقاوم سازی بتن و تقویت خواص مکانیکی بتن استفاده گردیده است.
نتایج حاصله از آزمایشات نشان می دهد که افزودن الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در کمترین حالت 4/4 درصد و در بیشترین نمونه 9/4 درصد باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و در مورد مقاومت خمشی افزودن این الیاف و پارچه در کمترین حالت 4 درصد و در بیشترین نمونه 6/3 درصد باعث افزایش شده است.
در مجموع استفاده از مقادیر معینی از الیاف و پارچه در مخلوط های بتنی نه تنها بر روی خواص فشاری و خمشی بتن تاثیر نامطلوب نمی گذارد بلکه باعث افزایش مقاومت فشاری و مقاومت خمشی بتن مخلوط با این الیاف و پارچه نیز می گردد.
مقدمه
الیاف پلی پروپیلن:
پروپیلن محصول جانبی پالایشگاههای نفتی است ، وقتی پروپیلن تحت شرایط معینی پلیمریزه شود پلیمرهای قابل مصرف در تولید لیف بدست می آید یعنی پلی پروپیلن بدست می آید.
بعد از انجام پلیمریزاسیون و تولید پلیمر ، پلیمر ذوب شده و توسط پمپی از میان رشته سازها عبور می نماید. استفاده از این فراید ریسندگی ( ریسندگی مذاب ) بدلیل ارزان بودنش رایج است. پلیمر قبل از ریسندگی محتوی 50 % بلور است که این مقدار پس از ریسیده شدن به 33% افت می کند سپس لیف حاصله کشیده شده و در نتیجه مقدار بلورینگی محتوی به 47% افزایش می یابد. آنگاه تحت فرآیند آنیله شدن قرار می گیرد- یعنی گرمای نهایی به آن داده می شود و بدین ترتیب با افزایش درجه حرارت به تحرك مولکول های پلیمر افزوده گردیده و فرصت دیگری برای مرتب شدن به آنان داده می شود تا به نحو مناسب تری در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
سطح مقطع لیف کاملا به صورت مدور می باشد و جدیدا لیف هایی به سطح مقطع مربع مستطیل و مثلثی تولید شده که از جلا خاصی برخوردار بوده و در مقایسه با نخ های پیوسته دارای سطح مقطع مدور و ظاهری تخت و کدر ، بسیار جالب توجه می باشد.
خصوصیات الیاف پلی پروپیلن به شرح زیر می باشد:
1- چون دارای جذب آب نزدیک به صفر می باشد قوام و تطویل آن در حالت خشک و تر یکسان است.
2- نور خورشید به مدت طولانی باعث تخریب شدنش می گردد.
3- در برابر عوامل شیمیایی مقاوم می باشد.
4- نقطه نرم شدن در حدود 155 درجه سانتیگراد می باشد.
5- در برابر سرمای فوق العاده زیاد بسیار مقاوم می باشد.
6- بی رنگ می باشد و به سختی رنگ می پذیرد.
7- بدلیل پایین بودن وزن مخصوص خطی در آب به صورت شناور قرار می گیرد.
8- ارزان می باشد.
9- فاقد الکتریسیته ساکن و شوك های آزاردهنده می باشد.
10- ضمن مواجه شدن با سیگار روشن بطور موضعی ذوب و نازیبا می گردد.
تعداد صفحه : 97
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com