Warning: Use of undefined constant title - assumed 'title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /membri/khodam/wp-content/plugins/sar_RayanSaz/index.php on line 34
سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا – مقالات و پایان نامه های کارشناسی ارشد

سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا و روش های برآورد آن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

بررسی نفوذپذیری كالای نساجی در مقابل هوا و روش های برآورد آن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
نفوذ پذیری هوا در یك كالای نساجی همواره به عنوان یك پارامتر مهم مورد بحث می باشد كه بررسی آن و در نهایت بافت پارچه بر اساس تاثیراتی كه دمیدن هوا بر روی آن می گذارد سبب تولید كالایی می شود كه بتواند بیشترین راحتی و راندمان را از این دیدگاه داشته باشد. در این سمینار سعی شده است تا ابتدا مفهوم نفوذ پذیری و تعاریف وابسته به آن بیان گردد و همچنین شرایط استاندارد جهت اندازه گیری این پدیده معرفی شود.
یك روش محاسباتی عددی جهت بدست آوردن نفوذپذیری كالا در مقابل هوا به همراه مدلهای سه بعدی در فصل دوم معرفی می شود و در واقع اثرات هوای دمیده شده به بافت پارچه از دیدگاه های مختلف بررسی خواهد شد.
همچنین تخلخل و نفوذپذیری به طور مفصل در پارچه های دو لایه بررسی خواهد شد و در نهایت نگاه مختصری به یكی از مطرح ترین دستگاه های سنجش نفوذپذیری هوا یعنی دستگاه فرزیر خواهد شد.
مقدمه
هر نوع البسه و كلا كالایی كه در صنعت نساجی و صنایع وابسته به آن ساخته می شود دارای یك نفوذپذیری برای مواد مختلف می باشد مثل آب، انواع مایعات و محلولها، هوا گرد و غبار كه نفوذ یا عدم نفوذ این مواد از آن می تواند بسته به نوع كاربرد آن مهم باشد.
نفوذ یا عدم نفوذ هوا به كالا از مهمترین آنها می باشد به عنوان مثال در چترهای نجات كمترین نفوذ هوا باعث حصول بیشترین راندمان در پایین آمدن چترباز می شود، در بادگیر ورزشی میزان نفوذ هوا باید به گونه ای باشد كه علاوه بر عدم نفوذ باد به داخل آن همچنین از گرم شدن بیش از حد استفاده كننده از آن جلوگیری كند پس باید مقداری هم هوا را عبور دهد. بنابراین ملاحظه می شود كه نفوذپذیری هوا به كالا مستلزم بررسی های مختلفی می باشد كه در این سمینار به آن پرداخته خواهد شد.
فصل اول: کلیات
1-1- هدف
هدف از این سمینار تعریف كردن مفهوم نفوذپذیری هوا به یك كالای نساجی و ارائه روش یا روشهایی جهت برآورد آن می باشد. بدست آوردن این نفوذپذیری به عنوان مثال در یك بادگیر ورزشی باعث می شود كه سازنده این منسوج بتواند با مقایسه نفوذپذیری هوا در كالای خود با استانداردهای موجود راحتی و راندمان مناسب را برای منسوجی كه می خواهد تولید كند، بوجود آورد. به عنوان مثال میزان نفوذ هوای تازه به داخل منسوج و یا بالعكس می تواند باعث تنظیم دمای بدن استفاده كننده از آن لباس شود و آن را در محدوده ایده آل نگاه دارد.
2-1- تعاریف
نفوذپذیری
سرعت جریانی از هواست كه تحت شرایط مشخص بطور عمودی از میان آزمونه می گذرد و این شرایط عبارت است از سطح آزمونه، افت فشار و زمان.
درجه عبور هوا:
عبارت است از سرعت عبور هوا از پارچه كه در اثر ایجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه بوجود می آید.
واحد سنجش عبور هوا
الف- واحد سنجش عبور هوا در سیستم متریك عبارت است از مقدار سانتیمتر مكعب هوایی كه در اثر ایجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه در مدت یك ثانیه از یك سانتیمتر مربع پارچه عبور نماید.
ب- واحد سنجش عبور هوا در سیستم انگلیسی عبارت است از مقدار فوت مكعب هوایی كه از یك فوت مربع پارچه در مدت یك دقیقه در اثر اختلاف فشار هوای معین موجود در دو طرف عبور نماید.
تعداد صفحه : 60
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       parsavahedi.t@gmail.com