سمینار ارشد مهندسی نساجی: تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی و خمشی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی و خمشی و تغییرات پارچه های حلقوی پودی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تكنولوژی نساجی

عنوان:

تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی، خمشی و تغییرات پارچه های حلقوی پودی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده
این كار خلاصه ای از تحقیقات چندین محقق در مورد ویژگیهای خمشی، برشی، پیچشی و دفرمه شدن پارچه های حلقوی می باشد كه در مورد تاثیرعوامل مختلف روی آنها بحث می كند. در این كار به مكانیزم ها ومدل های مختلفی كه بوسیله محققان متفاوت برای رسیدن به نتایج مفیدی در ارتباط با این عوامل در پارچه های حلقوی ارائه گردیده است، اشاره شده است.
در خلال كاربرد پارچه دائما بوسیله انواع تغییر شكلها مانند خمش، كشش و پیچش تحت فشار قرار می گیرد و خصوصیات پارچه مانند وضع ظاهری، افتادگی، زیردست و غیره به این عوامل بستگی دارند، در اثرات خمشی پارمترهایی مانند سختی خمش و هیسترزیس خمش و در اثرات پیچشی پارامترهایی چون علت پیچش و نوع آن نوع بافت، نوع نخ، نمره و تاب آن، نوع ریسندگی و غیره بررسی می شوند.
همچنین در مورد اثرات مشخصه های ساختاری از قبیل فاكتور پوشانندگی، فاكتور سفتی، وزن، ضخامت پارچه و تاثیر عملیات استراحت، تكمیل و نمدی كردن روی مقادیر پارمت رهای خمش و پیچش پارچه های مختلفی كه مورد آزمایش قرار گرفته اند، بحث شده است.
مقدمه
پارچه های یكرو سیلندر بطور گسترده در لباس های كشباف استفاده می شو ند و علت برخی مشكلات بخاطر نامتعادل بودن ساختمان آنهاست. این عدم تعادل بیشتر به خاطر كجی حلقه ها است كه بر روی تمام پارچه تاثیر گذاشته و مشكلات كیفی بزرگی را در محصول ایجاد می نماید. مانند جابجایی ردیف های كناری پارچه كه سبب مشكل كیفی مهم ی در سطح پارچه می شود. در این پارچه ها عموما ردیف ها نسبت به رج ها آن گونه كه مورد نیاز است عمود نبوده، بلكه نسبت به چپ و راست (بسته به جهت تاب نخ) مورب می شوند . این مشكل اغلب در عملیات تكمیل تصحیح شده و برطرف می گردد. عملیات تثبیت معمولا با استفاده از رزین ها، حرارت، بخار و یا مرسریزه كردن بسته به نوع پارچه انجام می شود. اما این عملیات نیز اغلب بسیار پایدار نبوده و پس از عملیات شستشو، ردیف ها مجددا به حالت اریب در می آیند.
بررسی رفتار مكانیكی پارچه ها خیلی مهم می باشد چون خواص و عملكرد زیبایی مستقیماً به خواص مكانیكی از جمله خواص كششی، خمشی و برشی آنها ارتباط دارد.
در طی استفاده پارچه همیشه با این نوع تغییرات تحت فشار بوده است. خواص پارچه از جمله افتادگی، زیر دست و شل و سفت بودن پارچه تحت تأثیر ویژگی های خمش و برش آن می باشد. بنابراین این تحقیق درك بهتری از رفتار خمشی و برشی پارچه كشباف را نشان می دهد. عوامل متعددی مانند سختی، نوع استراحت و جهت خمش و برش در واكنش پارچه به تغییر شكل موثر می باشند. نتایج نشان می دهد كه افزایش عامل سختی و استراحت پارچه كلاً منجر به افزایش استحكام پارچه در مقابل تغییرات خمشی و برشی پارچه می شود.
فصل اول: كلیات
تعاریف خمش، پیچش و تاریخچه ی مطالعات آن در نساجی
1-1- تعاریف خمش و پیچش
خمش یكی از خصوصیات مكانیكی اجسام است كه در اثر اعمال لنگر خمشی در جسم ایجاد شده و سطح خارجی جسم (لیف) كشیده و سطح داخلی آن فشرده می شود و در سطح مقطع آن تنش ایجاد می گردد.
بسته به نوع اعمال خمش در عضو وشكل سطح مقطع جسم، خمش به دو دسته تقسیم می شود.
خمش ساده یا تك محوری
خمش مركب یا چند محوری
توضیحاتی كه در اینجا ارایه می گردد به خمش خالص (تك محوره) و تاثیر ان بر اعصای منشوری مربوط می باشد.
یك عضو منشوری عضویست كه سطح مقطع ان در تمام طولش ثابت بوده و در هر مقطع دلخواه از ان یك سطح مقطع مشخص داشته باشد.
تعداد صفحه : 82
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com