سمینار ارشد مهندسی نساجی: بررسی رفتار فیزیکی و تولید پارچه های حلقوی پودی چند محوری

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی رفتار فیزیکی و تولید پارچه های حلقوی پودی چند محوری در دهه گذشته

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی نساجی- نساجی تكنولوژی

عنوان:

بررسی رفتار فیزیكی و تولید پارچه های حلقوی پودی چند محوری در دهه گذشته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
نتایج آزمایش های انجام شده نشان داد كه میزان انتقال تاب از نقطه ضخیم به نقطه نازك كمتر از مقدار محاسبه شده از رابطه تعادل گشتاور نقطه ضخیم و نازك می باشد. همچنین تاب نقطه نازك كمتر از میزان قابل انتظار توسط رابطه برابری گشتاور پیچشی نقاط نازك و ضخیم بود. مقاومت سایشی نقاط ضخیم بیشتر از نقاط نازك بود كه به واسطه تاب كم در نقاط ضخیم انتظار می رفت كه مقاومت سایشی آنها كمتر از نقاط نازك باشد ولی عملاً مقاومت سایشی نقاط ضخیم به واسطه وجود الیاف بیشتر در آن منطقه، نسبت به نقاط نازك بیشتر بود. در این تحقیق با افزایش نمره انگلیسی میزان استحكام، ازدیاد طول در نقطه پارگی، كار تا حد پارگی وسایش نقاط نازك و ضخیم نخ كاهش یافت و با افزایش تاب (نمرات یكسان) ابتدا از میزان استحكام كششی كاسته شده، سپس افزایش یافت و دور سایش تقریباً افزایش یافت.
با افزایش نمره نخ (سیستم مستقیم) و تاب آن مقاومت سایشی آن افزایش می یابد در نخهای فانتزی به واسطه ایجاد نقاط نازك و ضخیم استحكام نمره متوسط نخ كاهش می یابد و تاب از نقاط ضخیم به نقاط نازك منتقل می گردد.این انتقال تاب ممكن است موجب كاهش مقاومت سایشی نخ گردد.
در این تحقیق سه نمره نخ 10 و 20 و 30 پنبه ای با فاكتور تابی درحدود 3300 و همچنین دو نخ نمره 10 پنبه ای دیگر با فاكتور تابهای بیشتر (3842 و 4610) در سیستم ریسندگی رینگ متراكم فانتزی تهیه شده و اثر تغییرات نمره و تاب بر استحكام كششی و مقاومت سایشی نخ مورد مطالعه قرار گرفت.
مقدمه
اگر چه انسان های نخستین از پوست حیوانات جهت پوشانیدن بدن خود استفاده می نمودند، ولی بعدها سعی كردند الیاف را به نخ و نخ را به پارچه تبدیل نمایند بدین منظور روش های مختلفی جهت تولید پارچه مورد استفاده قرار گرفت. صنعت نساجی در گذشته با استفاده از تكنیك های بافت همانند سوزن دوزی، بافندگی تاری و پودی، كشتبافی و بافندگی حلقوی به تولید پارچه های خام نائل شده است. در سال های اخیر برخی از این تكنولوژی های نساجی صنعتی برای تولید پارچه های مستحكم در تركیبات پیشرفته با استفاده از الیاف فنی گوناگون شامل شیشه، كربن، آرامید و كربید سیلیكن بهره برده اند. در میان آنها، تركیبات مستحكم پارچه های حلقوی توجه روز افزونی را در مطبوعات به خود جلب كرده است.
امكان تهیه پارچه به طور مستقیم از لایه الیاف (Web) به وسیله ایجاد و اتصال (Bonding) ذوب یا درگیر كردن الیاف به منظور تولید بی بافت (Nonwovens) و نمدها وجود دارد. لیكن این نوع پارچه ها دارای محدودیت هایی در موقع استفاده می باشند و ویژگی های لازم در موارد مختلف مصرف ندارند. روش های مكانیكی متنوعی جهت تبدیل نخ به پارچه با توجه به نوع مصرف آن وجود دارد این روش ها عبارتند از:
1- تولید پارچه با استفاده از دو دسته نخ تار و نخ پود (Interweaving)
2- تولید پارچه از پیچش یك دسته نخ دور نخ های تار (Interwining)
3- تولید پارچه از طریق تشكیل حلقه و اتصال و درگیری حلقه ها با یكدیگر (Interlooping)
هر یك از روش های فوق الذكر سیر تكامل خود را از روش های دستی تا روش های پیچیده ماشینی اتوماتیك امروزی طی كرده اند. بافندگی حلقوی (Knitting) یكی از روش های تهیه پارچه می باشد. در این روش نخ بر خلاف دو روش قبلی از دو دسته نخ استفاده نمی شود، بلكه با استفاده از یكدسته نخ، حلقه تشكیل شده و حلقه ها به صورت زنجیر و به صورت های مختلف با یكدیگر درگیر شده و پارچه تولید می گردد. نحوه تغذیه نخ به سوزن و اتصال حلقه ها به یكدیگر باعث تقسیم بندی این نوع بافندگی به دو روش مختلف گردیده است.
تعداد صفحه : 77
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com