Get a site

سمینار ارشد رشته نساجی: بررسی خصوصیات و ویژگی های نخ های به کار رفته در تورهای ماهیگیری

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی خصوصیات و ویژگی های نخ های به کار رفته در تورهای ماهیگیری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی

عنوان:

بررسی خصوصیات و ویژگی های نخ های بکاررفته در تورهای ماهیگیری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
امروزه نساجی و الیاف نساجی در بخش هایی غیر از این صنعت مورد استفاده وسیع قرار گرفته اند از آن جمله می توان به استفاده از الیاف نساجی در صنعت هایی مانند: صنعت عمران، صنعت شیلات، صنعت خودروسازی و… اشاره کرد بعنوان مثال در صنعت عمران استفاده از الیاف PP در بخش ساختمان سازی و در صنعت خودروسازی استفاده از الیاف نساجی در ساخت کمربندهای ایمنی، روکش های صندلی و کیسه های هوای اتومبیل و در صنعت شیلات استفاده از این الیاف درساخت تورهای ماهیگیری و دیگر ادوات صیادی که در این سمینار به انواع نخهای مصرفی به همراه ویژگی های آنها در ساختارهای تور ماهیگیری اشاره گردیده است.
بطور کلی هم از الیاف طبیعی و هم از الیاف مصنوعی در نخ های ماهیگیری استفاده می گردد ولی امروزه الیاف مصنوعی دارای کاربرد بیشتر و بهتر می باشند چرا که الیاف طبیعی بعد از مدتی فاسد می گشتند و خاصیت خود را از دست می دادند در میان انواع الیاف مصنوعی الیاف نایلون بدلیل دارا بودن خاصیت الاستیک بیشتر و همچنین دوام بیشتر در برابر نور خورشید و دیگر عوامل تخریبی محیط داخل آب دارای عملکرد بهتری بوده و امروزه بعنوان ماده اصلی و اولیه در ساخت نخ های تورهای ماهیگیری بکار برده می شود.
مقدمه
در گذشته برای ساخت تورهای ماهیگیری و نخ های صیادی از انواع الیاف طبیعی نظیر الیاف گیاهی و حیوانی استفاده می کردند با این وجود هنگامیکه این الیاف در محیط های مرطوب و در درون آب ها به مدت طولانی قرار می گرفتند مورد هجوم باکتری ها قرار گرفته و فاسد می گشتند.
ولی امروزه استفاده از الیاف مصنوعی جایگزین الیاف طبیعی شده است چرا که این الیاف نه تنها دچار فاسد شدن نمی گردند بلکه دارای ازدیاد طول بیشتری نیز می باشند مهمترین و پرکاربردترین لیف مصنوعی مصرفی در تورهای ماهیگیری نایلون 6 و نایلون 66 است که امروزه از آنها بعنوان اصلی ترین لیف مصنوعی مصرفی در ساخت تورهای ماهیگیری استفاده می کنند.
فصل اول
الیاف طبیعی مورد مصرف در تورهای ماهیگیری
مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت ادوات صیادی (تور و طناب صیادی) را به دو دسته الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی می توان تقسیم کرد که خود الیاف طبیعی شامل دو دسته می باشد: الیاف گیاهی و الیاف حیوانی.
از جمله الیاف گیاهی که در صیادی و ساخت ادوات صید بکاربرده می شد عبارتست از: پنبه، کتان، کنف و…
انواع الیاف حیوانی شامل: ابریشم، پشم و…
الیاف مصنوعی: پلی آمید، پلی استر و…
1-1- انواع الیاف گیاهی و خصوصیات آنها:
الیاف گیاهی:
این الیاف در گذشته مواد اولیه مهمی برای تهیه تورها و طناب های صیادی بودند که در طول 2 الی 3 دهه گذشته بتدریج جای خود را به الیاف مصنوعی دادند ولی با این حال هنوز بعضی از الیاف گیاهی هستند که برای ساخت تور و طناب های صیادی کاربرد دارند.
انواع الیاف گیاهی:
از الیاف گیاهی آنهایی که بیشتر برای تهیه ادوات صید مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: پنبه، کتان، کنف که در مورد خصوصیات هر یک ازاین الیاف بطور مختصر توضیحاتی داده شده است.
الیاف پنبه:
از این الیاف می توان نخ های سبک تهیه کرد که مناسب برای تورهای ماهیگیری هستند و همچنین این الیاف نسبت به دیگر الیاف طبیعی مناسب تر می باشد زیرا نسبت به دیگر الیاف مقاوم تر در برابر پوسیدگی می باشد و همچنین برخلاف دیگر الیاف در اثر جذب آب استحکامش کمتر نمی گردد.
تعداد صفحه : 38
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com