سمینار ارشد رشته برق الکترونیک: آشكارسازی سیگنال های DTMF برای 64 پورت به طور همزمان

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق الکترونیک

با عنوان : آشكارسازی سیگنال های DTMF برای 64 پورت به طور همزمان با استفاده از XC56309PV100 ،DSP ،IC

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه كارشناسی ارشد

مهندسی برق – الكترونیك

عنوان:

آشكارسازی سیگنال های DTMF برای 64 پورت به طور همزمان با استفاده از XC56309PV100 ،DSP ،IC

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
هدف از این پروژه، آشكارسازی سیگنال های تون DTMF برای 64 مشترك به طور همزمان و با استفاده از آی سی XC56309PV100، ساخت شركت MOTOROLA می باشد.
در مجموع سیگنالهای تون DTMF در روی صفحه كلید تلفن از تركیب ماتریسی دو گروه فركانسی تشكیل شده اند و روشهای گوناگونی برای آشكارسازی تونهای DTMF وجود دارد، كه از آن جمله می توان به استفاده از الگوریتم GOERTZEL كه حالت خاصی از DFT است، اشاره کرد.
در این آشكار سازی از دو بخش مجزای تخمین اطلاعات طیفی و تصمیم گیری اطلاعات سیگنال استفاده شده است. تخمین اطلاعات طیفی مربوط به الگوریتم GOERTZEL میشود و بخش تصمیم گیری از 4 معیار زیر استفاده می كند:
– تشخیص انرژی سیگنال تون DTMF
– بررسی سیگنال تون با استفاده از دو سطح آستانه
– بررسی ماكزیمم متناظر
– بررسی ماكزیمم هارمونیك دوم متناظر
كه در ادامه تشریح پروژه این موارد بازگو می شوند.
از سوی دیگر DSP مورد نظر كه از خانواده DSP56300 است دارای هسته اصلی FIXED POINT بوده وآدرس دهی آن 24 بیتی وقابل برنامه ریزی نیز می باشد.
اجزای كلی این IC از پورتهای سریال، پورتهای موازی، تایمرها، حافظه های ROM و RAM  و پورت های GPIO و HOST INTERFACE و… تشكیل شده است. همچنین این IC دارای 60 كیلوبایت حافظه برنامه قابل DOWN LOAD شدن و فضای 3*14 KBYTE RAM و همچنین دارای 2 لینك ST-BUS می باشد كه میزان نرخ آن قابل تعریف است.
در این پروژه برای آشكار سازی تونها از بخشهای HOST INTERFACE و ESSI و مدهای كاری مناسب برای اجرای برنامه مورد نظر استفاده شده است ، زمانیكه شماره گیری به صورت تون با مركز صورت می گیرد برای آشكار سازی این شماره گیری، ابتدا تون ها از طریق لینك صوتی مشتركین وارد برد MAIN SWITCH شده و سپس برای DETECT شدن به برد DSP منتقل می شوند كه در ادامه به آنها می پردازیم.
در پایان، مراحل بارگذاری برنامه نوشته شده با اسمبلی را به شرح زیر مشاهده می نمایید:
SOFTWARES:
ASM56300 –B DTMF.ASM
DSPLNK -B DTMF.CLN
CLDLOD DTMF.CLD > DTMF.LOD
DSP DTMF.LOD DTMF.BIN
مقدمه:
سیگنالینگ DTMF بیش از 30 سال است كه برای جایگزینی شماره گیری پالس راه اندازی شده است و امروزه می توان DTMF را به عنوان ابزاری معروف در آدرس دهی، در صنعت مخابرات معرفی كرد.
به طور كلی هیچ استاندارد واحدی كه بتواند همه موارد مربوط به آشكارسازی ارقام DTMF را پاسخگو باشد، وجود ندارد. چندین سند ITU (Q23,Q24، توصیه نامه های TIA/EIA-46db برای این عملكرد با چندین منبع دیگر وجود دارد كه در كنار یكدیگر می توانند به یك نتیجه مطلوب در مورد آشكارسازی DTMF منجر شوند.
از جمله كاربرد های آشكار سازی DTMF كه می توان به آنها اشاره كرد عبارتند از:
VOX،PBX،IVR،CO و ارسال پیام صوتی وخیلی امكانات گوناگون دیگر كه می توان با آشکارسازی DTMF از آنها بهره مند شد.
با توجه به اینكه پروژه مذكور برای آشكارسازی 64 مشترك به طور همزمان می باشد و برای اینكه اجرای سریع و دقیق آن مورد نظر است، نیاز به DSP ضروری می باشد تا ما را هم در هزینه، سرعت و دقت و مصرف كم توان یاری رساند.
از این رو، از پردازشگر XC56309PV100، ساخت شركت MOTOROLA که IC ای با آدرس دهی 24 بیتی و قابلیت 100MIPS و دارای 2 لینك ST-BUS می باشد، در جهت اجرای این پروژه بر آمدیم.
در ابتدای این گزارش به تشریح سیگنال های DTMF و روشهای آشكارسازی این نوع سیگنال ها می پردازیم، سپس ساختار داخلی DSP مورد استفاده را تشریح كرده و در آخر به اجرای پروژه و برنامه نوشته شده برای اجرای آن و نتایج مذكور اشاره خواهیم كرد.
تعداد صفحه : 136
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com