دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: منسوجات حفاظتی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : منسوجات حفاظتی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

منسوجات حفاظتی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
قرن هاست که انسان به علت محفوظ نبودن در برابر عوامل محیطی در عذاب است. پس به فکر آن افتاد تا بتواند با این عوامل مقابله کند و یکی از آن روش ها تولید، ساخت و تهیه منسوجات و پوشش هایی که در زندگی روزمره از آن استفاده می کنیم می باشد.
انسان امروزه پوشاک را رکن اصلی زندگی می داند و بیشترین اهمیت را به آن از نظر زیبایی و رنگ می دهد اما در بعد صنعتی و نظامی زیبایی چهره کمرنگ تری به خود می گیرد و کاربردهای منسوجات در حیطه و حرفه خاص مدنظر می باشد، که در این میان با واژه منسوجات حفاظتی آشنا می شویم که این نوع منسوجات بسیاری از نیازهای بشری را از جمله، محافظت در مقابل آتش، مواد شیمیایی، ضربه های مکانیکی و بالستیکی، گرما و سرما، انواع تشعشعات، الکتریکی و مغناطیسی و بیولوژیکی محفظ می دارد.
هر کشوری تلاش می کند تا بیشتری استفاده را از منسوجات حفاظتی در حیطه نظامی استفاده کند تا از اتلاف سرباز و تجهیزات جلوگیری کند. موارد زیادی در این میان می باشد که مربوط به نساجی است و به چند مورد اشاره می شود. مسایلی که مورد بحث می باشد شامل اورگونومی، حفاظت بالستیک، تجهیزات حفاظتی NBC، استتار اختفاء و فریب و حتی علم نانو نیز در این موضوع دخیل می باشد و تولید الیاف نانویی و کامپوزیت ها مطرح است. مهمترین موردی که در این سمینار به آن پرداخته شده مواد جاذب رادار می باشد که در الیاف و کامپوزیت ها به کار رفته چرا که از لحاظ نظامی هر لحظه در حال شناسایی می باشیم.
مقدمه:
پیشرفت های علمی تولید در زمینه های مختلف دارای بی شک افزایش کیفیت و ارزش زندگی انسانی است. اگرچه باید تشخیص داد که توسعه تکنولوژی دارای همچنین بی حفاظ بودن ما برای ریسک های بزرگ و خطرناک به وسیله اثرهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی ناشناخته. بعلاوه ما ادامه می دهیم برای در معرض خطر بودن از آتش، مواد شیمیایی، تشعشع و مواد آلی بیولوژیکی از قبیل باکتری و ویروس هستیم. خوشبختانه آسان و موثر به معنای حفاظت از اغلب این خطرها در دسترس است.
نساجی کامل کننده قسمتی از بیشترین تجهیزات حفاظتی است. لباس های حفاظتی ساخته شده برای استفاده منسوجات سنتی از قبیل بافت، بی بافت و حلقوی و همچنین تکنیک های مخصوص از قبیل بافت سه بعدی و سوزن دوزی در لبه پارچه در الیاف طبیعی و بشر ساخت می باشد.
لباس های حفاظتی در حال حاضر قسمت اصلی طبقه بندی منسوجات به طور تخصصی و صنعتی می شود.
لباس حفاظتی اشاره به پوشاک و دیگر پارچه های طراحی شده برای حفاظت پوشنده از محیط خشن موثر که می تواند نتیجه در آسیب و مرگ دارد.
انسان برای بقاء عمر نیازمند حفاظت در مقابل عوامل خطرناک می باشد بنابراین از راه های حفاظت در مقابل عوامل کشنده و آسیب رسان پناه بردن به منسوجات حفاظتی که در مقابل عوامل شیمیایی، فیزیکی، مکانیکی، بیولوژیکی و غیره می باشد.
در طی چند دهه اخیر پیشرفت در تهیه لباس های محافظ، بیشتر در زمینه بهبود خصوصیاتی از لباس که نقش حصار و مانع را بازی می کنند معطوف شده است. پوشاک به طور ایده آل مانند سپری فرض می شود که در برابر تاثیرات خارجی از بدن محافظت می کند.
در سال های اخیر بررسی های ارگونومیک و فیزیولوژیکی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است به طوری که گاهی اوقات پذیرش لباسی که در آن انسان احساس راحتی کند برای مصرف کننده مشکل است. بنابراین لباس های محافظ در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار نگرفتند. بنابراین هدف لباس های محافظ عرضه بالاترین سطح محافظت و در عین حال بیشتری راحتی ممکن می باشد.
تعداد صفحه : 84
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com