دانلود سمینار ارشد مهندسی نساجی: کاربرد کالای نساجی برای حفاظت از محیط زیست

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : کاربرد کالای نساجی برای حفاظت از محیط زیست

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای  این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

کاربرد کالای نساجی برای حفاظت از محیط زیست

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
از زمان قبل از تاریخ تاکنون، آلودگی هوا از ذرات بیولوژیکی و شیمیایی یک تهدید جدی برای سلامتی بشر است. با پیشرفت تمدن و برپایی جنگ و کشمکش میان ملت ها، خطر فقدان سلامتی و حتی زندگی برحسب افزایش آلودگی هوا به طور جدی به آن اضافه شد بنابراین توسعه مداوم مواد اولیه جدید مصرفی برای حفاظت از دستگاه تنفسی بشر در مقابل عوامل پر خطر مشاهده می شود که مواد اصلی الیاف نقش مهمی در این موضوع ایفا می کند.
مدیکال تکستایل ها یا منسوجات پزشکی امروزه جایگاه خاصی در صنعت نساجی به خود اختصاص داده اند و شاید یکی از عجیب ترین و جالب ترین بخشهای صنعت نساجی، تولید منسوجاتی است که در پزشکی و جراحی از آنها استفاده می شود. با توجه به اینکه سال های زیادی است که این محصولات در پزشکی و جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، اما روز به روز موارد استفاده جدیدی برای آنها پیدا می شود.
از طرفی مواد نساجی با توجه به نوع ساختار منسوج می توانند کمابیش سبب محافظت از پوست در برابر اشعه ماورابنفش شوند. در حقیقت این حفاظت را می توان با تراکم مناسب منسوج و تکمیل مناسب بهینه نمود.
در عصر حاضر اهمیت کنترل آلودگی محیط زیست، به طور حیرت آوری در حال رشد می باشد و رسیدن به این مهم بدون استفاده از فیلترها، ناقص و کارآمد می باشد.
در سال 1930 در فیلترسازی خود مخلوطی از الیاف و دوم را به عنوان مواد صاف کننده بکار رفت.
این باعث شد یک زمینه الکترواستاتیک داخل مواد ایجاد شود. عملکرد نیروی الکترواستاتک روی اجزا خاک به طور واضح فیلترسازی موثر مواد ساخته شده را افزایش داد.
تا اواسط دهه 1960 قسمت اعظم فیلترها از منسوجات بافته شده، تهیه و تولید می شدند، ولی امروزه استفاده از بی بافتها به عنوان فیلتر، سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است. منسوجات فیلتری، باید از خواصی مانند مقاومت در برابر کشش مکانیکی و مقاومت سایش برخوردار باشند. همچنین دارای توانایی صاف کردن و فیلتره کردن باشند. فیلترها باید دارای منافذ آزادی برای عبور گاز یا مایع باشند. و ناخالصی های باقیمانده روی آنها به آسانی پاک شود و بر اثر فشار تخریب شوند.
مقدمه:
از زمان قبل از تاریخ تاکنون، آلودگی هوا از ذرات بیولوژیکی و شیمیایی یک تهدید جدی برای سلامتی بشر است. با پیشرفت تمدن و برپایی جنگ و کشمکش میان ملت ها، خطر فقدان سلامتی و حتی زندگی برحسب افزایش آلودگی هوا به طور جدی به آن اضافه شد بنابراین توسعه مداوم مواد اولیه جدید مصرفی برای حفاظت از دستگاه تنفسی بشر در مقابل عوامل پر خطر مشاهده می شود که مواد اصلی الیاف نقش مهمی در این موضوع ایفا می کند. قرن ها معدن چیان لباسهای خاص برای حفاظت از بینی و دهان خود در مقابل گرد و غبار استفاده کرده اند آقای «برناراینو آمازینی»، که در قرن 17 می زیست در اثر خود «دموریس ارتی فیکوم» نیاز حفاظت از دستگاه تنفسی کارگران را در مقابل گرد و غبار در چند فهرست به صورت ماهرانه عنوان کرده است. آقای «برس فرادمن» در سال 1814 در اولین اثر که حفاظت از دستگاه تنفسی را ثابت و تائید می کرد بهبود داد، که آن از یک لوله که با الیاف کتانی پر شده بود و به وسیله یک لوله به دهان فرد استفاده کننده متصل می شد تشکیل شده بود.
اولین ماسک صاف کننده تنفس در آغاز قرن 19، هدف حفاظت مصرف کننده علیه بیماری های مسری از دستگاه تنفس طراحی شد.
مدیکال تکستایل ها یا منسوجات پزشکی امروزه جایگاه خاصی در صنعت نساجی به خود اختصاص داده اند و شاید یکی از عجیب ترین و جالب ترین بخش های صنعت نساجی، تولید منسوجاتی است که در پزشکی و جراحی از آنها استفاده می شود. با توجه به اینکه سال های زیادی است که این محصولات در پزشکی و جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، اما روز به روز موارد استفاده جدیدی برای آنها پیدا می شود.
بیماری های ویروسی و باکتریایی از طریق هوا و خون در یک فضای باز منتشر می شوند، پس به این ترتیب ماسک های صورت در جراحی یک جزء عمل جراحی است، از ماسک ها انتظار می رود که بیماران و پرسنل را به خوبی حفاظت کنند.
در ابتدا هدف اولیه ماسک صورت حفاظت بیماران از آلوده شدن به باکتری یا ویروس یا انتقال از کارکنان پزشکی بود. فعالیتهای معمولی مثل خمیازه کشیدن، سرفه کردن، فریاد زدن، گریستن، تنفس و صحبت کردن ممکن است باکتری مربوط به حلق و بینی، دهان و پوستی که باعث عفونت های پس از عمل می شود را منتقل کند.
هدف دوم، ماسک که در دهه گذشته عنوان شد، حفاظت کارکنان پزشکی از مواجهه با پاتوژن های خونی است آقایان «اسکینروسوتات» مطالعاتی گزارش کردند که نشان می داد چگونه صورت جراحان با خون و مایعات بدن در طی مراحل اتاق عمل آلوده می شود. در دهه اخیر، تعدادی از دولتمردان نقش ماسک صورت جراحی درانیاء عمل و نقش آن در کاهش عفونت های پس از عمل را عنوان کردند.
تعداد صفحه : 75
قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com